VšĮ Radviliškio ligoninės civilinės saugos stalo pratybos

Administracija

Tel.: (8 422) 52 435

Konsultacinės poliklinikos registratūra

Priėmimo-skubiosios

pagalbos skyrius

Faks.: (8 422) 60 210

Darbo dienomis 8-17 val.

Tel. (8 422) 52192

Visą parą

Tel. (8 422) 51646

Darbo dienomis 7:30-19 val.

Gedimino g. 9, Radviliškis. Žemėlapis

2017 m. lapkričio 24 d. ligoninės medicininio švietimo salėje įvyko VšĮ Radviliškio ligoninės civilinės saugos stalo pratybos „VšĮ Radviliškio ligoninės darbuotojų, Ekstremaliųjų situacijų valdymo grupės (toliau ESVG) ir specializuotų - struktūrinių  grupių narių veiksmų organizavimas ekstremaliosios situacijos atveju, kurios metu kilo meningokokinės infekcijos plitimo pavojus“.

Atlikus VšĮ Radviliškio ligoninės galimų pavojų ir ekstremaliųjų situacijų rizikos analizę nustatyta, kad didžiausią pavojų keliantis rizikos veiksnys, kurio neigiamas poveikis viešosios įstaigos Radviliškio ligoninės darbuotojams, nuomininkams, lankytojams, veiklai, turtui ir aplinkai gali būti didžiausias, - užkrečiamoji liga. Išplitus įvairioms užkrečiamoms ligoms, gali susirgti daug gyventojų, tarp jų dirbančių, dėl to pablogėtų darbas įmonėse, nedirbtų mokyklos, vaikų darželiai, sutriktų rajono ekonomika. Galimi žmonių mirties atvejai. Nors meningokokinė infekcija neįtraukta į sąrašą ligų, dėl kurių skelbiama ekstremali situacija, tačiau stalo pratybų metu svarbu išsiaiškinti ir įvertinti ligoninės personalo veiksmus infekcinių susirgimų atveju. Todėl įvertinus visas aplinkybes, modeliuojamai situacijai buvo pasirinkta meningokokinė infekcija

Pratybas koordinavo darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos specialistė Svetlana Senionienė, joms vadovavo VšĮ Radviliškio ligoninės direktoriaus pavaduotoja medicinai Kristina Vyšniauskienė. Stalo pratybose dalyvavo ligoninės vyr. slaugytoja-slaugos administratorė Greta Gudžiūnienė, Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus vedėja Gintarė Ubartienė, vyr. IT specialistas Genadijus Marudinas,  Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus vyr. slaugytoja – slaugos administratorė Jolanta Karanauskienė, Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus vyr. slaugytoja – slaugos administratorės Rasa Urbonienė, vyr. personalo specialistė Orinta Meškienė.

Stalo pratybų metu buvo modeliuojama pavojinga situacija: sekmadienį apie 11 val. į ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių kreipėsi 32 metų vyras. Jis skundėsi, kad jam skauda galvą, pykina, yra aukšta temperatūra.  Ligonis buvo paguldytas stebėjimui į specialiai tam skirtą palatą. Buvo atlikti visi būtini tyrimai. Po 2-jų valandų ligonio būklė pablogėjo, budintis gydytojas įtarė, kad ligoniui pasireiškia meningokokinė infekcija, todėl jis nurodė nedelsiant perkelti pacientą į atskirą palatą. Pablogėjus paciento sveikatai buvo iškviestas budintis gydytojas anesteziologas – reanimatologas.

Stalo pratybų dalyviai buvo informuoti apie keliamus uždavinius bei nurodymus, apie ekstremaliųjų situacijų valdymą, atsakingų darbuotojų už informacijos gavimą ir perdavimą,  atsakingų už veiksmų organizavimą ligoninės skyriuose poilsio dienomis ekstremalios situacijos – užkrečiamosios ligos - atveju. Pagrindinis VšĮ Radviliškio ligoninės civilinės saugos stalo pratybų tikslas buvo priminti ligoninės atsakingiems darbuotojams VšĮ Radviliškio ligoninės ekstremalių situacijų valdymo planą ir aktualiausius pavojus bei išklausyti ir įvertinti ligoninės atsakingų darbuotojų veiksmus konkretaus pavojaus – užkrečiamosios ligos - atveju, esant stabiliai ligonio būklei ir esant pablogėjusiai ligonio būklei.

VšĮ Radviliškio ligoninės stalo pratybas vertino NVSC Šiaulių departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėjos pavaduotoja Rita Švambarienė, NVSC Šiaulių departamento Radviliškio skyriaus vedėja Loreta Stirblienė, VšĮ Radviliškio GMP centro l. e. direktoriaus pareigas Virginija Jasiūnienė,  VšĮ Radviliškio GMP centro vyresn. slaugytoja – slaugos administratorė Danguolė Kudulienė. Vertintojai ne tik stebėjo, bet labai geranoriškai ir konstruktyviai dalinosi savo patirtimi, organizuojant ekstremalios situacijos valdymą.

Pasibaigus pratyboms, kiekvienas dalyvis užpildė pratybų vertinimo anketą ir vertinimo lapą, kuriuose buvo  ne tik įvertinta pratybų eiga, bet ir išvardinti pasiūlymai, pastabos rekomendacijos dėl konkrečios ekstremaliosios situacijos valdymo bei galimų situacijų modeliavimo.

Pratybų organizatoriai bei dalyviai pasidžiaugė, kad bendras pratybų vertinimas pagal balų vidurkį yra geras, bendras įvertinimas yra 10 balų iš 10 galimų. Kiekvienos pratybos yra galimybė patikrinti savo žinias ir veiksmus tam tikromis situacijomis, įvertinti savo silpnąsias puses, dalintis patirtimi, tobulėti.

 

VšĮ Radviliškio ligoninės informacija, 2017 m. lapkričio mėn.