Operacija Radviliškyje – kartu su Anglijos chirurgu

Administracija

Tel.: (8 422) 52 435

Konsultacinės poliklinikos registratūra

Priėmimo-skubiosios

pagalbos skyrius

Faks.: (8 422) 60 210

Darbo dienomis 8-17 val.

Tel. (8 422) 52192

Visą parą

Tel. (8 422) 51646

Darbo dienomis 7:30-19 val.

Gedimino g. 9, Radviliškis. Žemėlapis

Šiaulių kraštas, 2018 m. balandžio mėn.

Laima AGANAUSKIENĖ


2018 m. balandžio 26 d. Radviliškio ligoninėje atlikta kelio sąnario endoprotezavimo operacija vienpusio kelio sąnario endoprotezu. Ją kartu su vietos medikais atliko šios srities žinovas, gydytojas iš Jungtinės Karalystės Nicholas Bottomley.


Žinomas chirurgas pasidalijo patirtimi

Operacijoje kartu su pasaulyje žinomame Nuffildo ortopedijos centre Oksforde dirbančiu chirurgu N. Bottomley dalyvavęs Radviliškio ligoninės gydytojas ortopedastraumatologas Tomas Januševičius sakė, jog kelio sąnario endoprotezavimo operacija vienpusio kelio sąnario endoprotezu ypatinga tuo, kad yra minimaliai invazinė.

Jau kitą dieną po operacijos 72 metų pacientė galėjo lenkti koją 90 laipsnių kampu, vaikščioti be jokios atramos.

„Tokia operacija atliekama tada, kai pacientai serga vienos pusės kelio sanario osteoartritu (lėtine uždegimine sąnarių liga, kuri pažeidžia sąnario kremzles). Atranka šiems pacientams yra pakankamai griežta ir sudėtingesnė, negu prie pirminio pilno kelio sąnario endoprotezavimo. Prieš ją atliekant būtina identifikuoti, kad pažeidimas yra tik vidinėje kelio sąnario pusėje, kad šoniniai kryžminiai kelio sąnario raiščiai ir išorinė sąnario kremzlė yra sveikia. Tik tokiu

Nuffildo ortopedijos centre Oksforde dirbantis chirurgas Nicholas Bottomley (kairėje) Radviliškio ligoninės medikams padėjo atlikti regionuose mažai kur atliekamą operaciją. Šalia – ligoninės vadovė Danutė Povelauskienė ir ortopedas-traumatologas Tomas Januševičius.


atveju bus galima atlikti šią operaciją.

Todėl reikia išsamesnų tyrimų, daugiau dirbti su pacientu, atlikti daugiau testų“, – apie operaciją, kurios jau atliekamos regioninėje Radviliškio ligoninėje, aiškino medikas.

Pasak T. Januševičiaus, labai daug tokio tipo operacijų atliekančio ir paskaitas pasaulyje apie šias operacijas skaitančio gydytojo N. Bottomley su radviliškiečiais pasidalinta patirtis yra išskirtinė ir neįkainojama.

„Pasisemti žinių iš patyrusio šios srities specialisto kartu su juo būnant operacinėje, stebint jo akcentuojamus niuansus, mums didelė garbė. Džiaugiamės, kad buvome pasirinkti mes“, – sakė T. Januševičius.

Daugiau nei prieš mėnesį T. Januševičius dalyvavo instrukciniuose kursuose Oksforde. Kartu su teorinėmis žiniomis, juose dalyvavę gydytojai gavo ir praktinių įgūdžių, kaip implantuoti sąnarį, kaip teisingai atrinkti pacientus, kaip techniškai teisingai atlikti operacijas bei gydyti pacientus po operacijų.


Radviliškyje – šiuolaikinės technologijos

Regioninėse ligoninėse dar mažai kur yra atliekama minimaliai invazinių endoprotezavimo operacijų vienpusio kelio sąnario endoprotezu.

Radviliškio ligoninėje jos pradėtos daryti maždaug prieš pusmetį. Tada rajono medikams atvyko padėti Kauno klinikų profesorius Šarūnas Tarasevičius.

Iš viso yra atliktos septynios tokios operacijos. Pasak T. Januševičiaus, visos operacijos praėjo sklandžiai. Tuo jos, anot mediko, ir pasižymi, kad minimaliai traumuojant paciento audinius, esant tinkamai paciento atrankai, gijimo ir pasveikimo procesas yra kur kas greitesnis ir geresnis, palyginti su pilnu kelio protezavimu.

Anot T. Januševičiaus, vykdant diagnostiką pagal Oksfordo kriterijus, 3040 procentų pirminių kelio sąnario endoprotezavimo operacijų galėtų būti vienpusis kelio sąnario endoprotezavimas.