Darbo sėkmę gydymo įstaigoje lemia moderni sterilizacinė

Prieš 3 metus VšĮ Radviliškio ligoninėje atidaryta nauja moderni sterilizacinė, kur  atitinka aukščiausius Europos Sąjungos reikalavimus. Čia įrengti du dideli švedų gamybos frakcionuoto vakuumo sterilizatoriai bei automatinės plovimo-dezinfekavimo mašinos. Sterilizatorių garams gaminti bei automatinėms dezinfekavimo mašinoms (plautuvams) įrengta speciali vandens paruošimo sistema.

Sterilizacinę galima prilyginti operacinei, nes jai keliami itin aukšti reikalavimai ne tik įrangai, švarai, tvarkai, bet ir švarių, nešvarių oro srautų išsidėstymui.

Sterilizacinė - vieta, kur dezinfekuojami ir sterilizuojami medicinos prietaisai. Tam reikia daug žinių: parinkti specialias dezinfekcijos, plovimo medžiagas, žinoti, kaip instrumentą išardyti, išplauti, dezinfekuoti ir vėl sudėti, supakuoti, parinkti sterilizacijos ciklą. Juk nuo šių instrumentų kokybiško paruošimo sterilizacijai bei pačios sterilizacijos priklauso ir operacijos sėkmė“, - sako už sterilizacinę atsakinga Radviliškio ligoninės vyriausioji slaugytoja-slaugos administratorė Greta Gudžiūnienė. Patekęs į ligoninę retas kuris susimąsto apie tai, kas paruošia operacijai medžiagą, kaip paruošiami ir dezinfekuojami instrumentai ir kas tai atlieka.

Sterilizacinės slaugytojos ir medicininių sterilizatorių aparatininkė, dirbančios ligoninėje jau daugiau kaip 25 metus,  žinias atnaujina kas penkerius metus. Šios darbuotojos yra ypač svarbios ligoninei, nes nuo jų atsakingumo priklauso, kaip bus dezinfekuoti ir sterilizuoti instrumentai, kuriais atliekamos operacijos arba tam tikros invazinės procedūros. Juk ir tokiai nesudėtingai procedūrai kaip vaistų suleidimas ar žaizdos tvarsčių keitimas taip pat reikalinga sterili medžiaga. Nuo to priklauso pacientų saugumas.

Turime galimybę aptarnauti ir kitas įstaigas, teikti sterilizavimo paslaugas. Daugiau informacijos galite gauti:

tel. 8 422 52 435,
el. paštu: [email protected]
Vyriausioji slaugytoja-slaugos administratorė Greta Gudžiūnienė

VšĮ Radviliškio ligoninės informacija, 2019 m. lapkričio mėn.