Patvirtinta pacientų lankymo tvarka Radviliškio ligoninėje

 • 2021-07-20

Nuo š. m. liepos 20 d. keičiasi Pacientų lankymo viešojoje įstaigoje Radviliškio ligoninėje esant Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtai valstybės lygio ekstremaliajai situacijai tvarkos aprašas, patvirtintas ligoninės direktoriaus.

Kviečiame pacientų artimuosius iš anksto registruotis lankymui. Pacientus lankyti gali:

 1. asmenys, paskiepyti viena iš šių COVID-19 ligos vakcinų:
 • praėjus vienai savaitei nuo „Comirnaty“ ar „COVID-19 Vaccine Moderna“ vakcinos antrosios dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;
 • praėjus 2 savaitėms nuo „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcinos dozės suleidimo;
 • praėjus 4 savaitėms, bet ne daugiau kaip 13 savaičių nuo pirmos „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo;
 • po antros „Vaxzevria“ vakcinos dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;
 • praėjus 2 savaitėms nuo „Comirnaty“, „COVID-19 Vaccine Moderna“, „COVID-19 Vaccine Janssen“ ar „Vaxzevria“ vakcinos vienos dozės suleidimo asmeniui, kuris persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatu.
 1. asmenys, persirgę COVID-19 liga (kurių diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, o nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 210 dienų).
 2. asmenys, kurie turi atliktą COVID-19 tyrimą ir gautas neigiamas rezultatas ne anksčiau nei prieš 72 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus SARS-CoV-2 PGR tyrimą arba ne anksčiau nei prieš 48 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus antigeno testą.
 3. asmenys iki 16 metų.

Lankymo tvarka

 • Lankytojai įleidžiami tik iš anksto užsiregistravę telefonu:
  • Vidaus ligų skyriuje – 8422 51243,
  • Ortopedijos traumatologijos skyriuje – 8422 53449,
  • Chirurgijos skyriuje – 8422 51 292,
  • Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje – 8603 58057: registracija vykdoma nuo 11.00 val. iki 15.00 val. darbo dienomis.
 • Registruojant lankytojus, pildomas registracijos žurnalas, o lankytojų duomenys gali būti teikiami Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui COVID-19 ligos naujo atvejo ar protrūkio epidemiologinės diagnostikos tikslais.
 • Pacientų lankymo laikas Ligoninėje – nuo 10.00 val. iki 13.00 val.  ir nuo 16.00 val. iki 18.00 val. visomis svaitės dienomis.
 • Vienu metu skyriuje gali būti ne daugiau 4 lankytojų (Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje – ne daugiau 4 lankytojų kiekviename aukšte).
 • Pas pacientą įleidžiamas tik vienas lankytojas vienu metu. Lankymo trukmė – 15 min.
 • Lankytojai įleidžiami per Ligoninės įėjimą prie rūbinės. Priėmimo – skubiosios pagalbos skyriaus įėjimas yra skirtas pacientams būtinosios medicinos pagalbos paslaugoms teikti: per jį lankytojai neįleidžiami.
 • Prieš įleidžiant į patalpas, lankytojui prie rūbinės matuojama temperatūra. Rūbininkė patikrina, ar lankytojo pavardė yra įtraukta į Ligoninės skyrių pateiktą lankytojų sąrašą ir ar lankytojas atvyko sutartu lankymo laiku.
 • Karščiuojantys lankytojai (kai temperatūra 37,3°C ir daugiau) neįleidžiami.
 • Pacientų, kuriems diagnozuota COVID-19 liga, ir pacientų, kuriems pasireiškė COVID-19 ligos klinikiniai simptomai (bent vienas iš šių: kūno temperatūra lygi ar viršija 37,3 ℃, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, staigus uoslės ar skonio praradimas ar susilpnėjimas arba sąlytį su patvirtintu COVID-19 ligos atveju turėjusių pacientų lankymas yra draudžiamas (išskyrus terminalinės būklės pacientus).
 • Lankymo metu lankomi pacientai taip pat privalo dėvėti nosį ir burną dengiančią apsaugos priemones (kaukes, respiratorius).

Lankytojai privalo:

 • dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (kaukes, respiratorius);
 • palikti rūbus rūbinėje;
 • prieš patekdami į skyrių ir išeidami iš jo dezinfekuoti rankas;
 • lankymo metu netrikdyti kitų pacientų ramybės;
 • nenešti pacientams neleistinų produktų (alkoholio, rūkalų ir pan.), neimti kitų pacientų daiktų ir maisto produktų;
 • nefotografuoti, nefilmuoti, nedaryti garso įrašo Ligoninės patalpose be Ligoninės administracijos leidimo, raštiško pacientų ir darbuotojų sutikimo;
 • laikytis trečiųjų asmenų dalyvavimo palatoje gydytojų konsultacijų ir įvairių procedūrų atlikimo metu tvarkos:
  • sveikatos priežiūros specialistams apžiūrint / konsultuojant pacientą, keičiant / įvedant ir / ar šalinant medicinos pagalbos priemones (sauskelnes, kateterius, išmatų ar šlapimo rinktuvus), perrišant žaizdas, tvarkant stomas ir atliekant kitas higienines bei medicinines manipuliacijas, lankytojai nedalyvauja,
  • pacientui pageidaujant, lankytojas gali pasilikti palatoje tik nusprendus gydytojui ar slaugytojai, jei tai netrukdys darbuotojui kokybiškai atlikti savo darbo,
  • visais atvejais, jei sveikatos priežiūros specialistas mano, kad lankytojų dalyvavimas apsunkins konsultaciją ar procedūros atlikimą, kad lankytojai netinkamai elgiasi konsultacijos ar procedūros metu, jie turi teisę pareikalauti lankytojus pasišalinti iš palatos ar kabineto: tokiu atveju būtinas įrašas paciento medicinos dokumentuose, pagrindžiantis tokį sprendimą;
 • neblaivūs ar kitaip apsvaigę lankytojai neįleidžiami.

Prieš patenkant į norimą skyrių, lankytojas skyriaus darbuotojui parodo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir pateikia susipažinti dokumentą, patvirtinantį jo galimybę lankyti pacientą:

 1. ESPBI IS (Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos) vakcinacijos įrašą arba teigiamo laboratorinio tyrimo (SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo) rezultatų (duomenų) protokolą, kuriuos asmuo gali pateikti atspausdintus arba išsaugotus skaitmeniniu formatu, arba tiesiogiai prisijungęs prie ESPBI IS;
 2. asmens sveikatos priežiūros įstaigos išduotą dokumentą, patvirtinantį, kad asmuo persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) arba nurodantis, kad asmens skiepijimas Sąjungos vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina pagal skiepijimo schemą yra baigtas, kurį asmuo gali pateikti atspausdintą arba išsaugotą skaitmeniniu formatu;
 3. serologinio tyrimo (SARS-CoV-2 IgG klasės antikūnių testo) atsakymą, kuriuos asmuo gali pateikti atspausdintus arba išsaugotus skaitmeniniu formatu, arba tiesiogiai prisijungęs prie ESPBI IS.

Terminalinės būklės pacientų lankymas:

Gydančiojo gydytojo teikimu sunkius terminalinės būklės pacientus aplankyti (atsisveikinti) gali asmenys, kuriems netaikomos švelnesnės karantino režimo sąlygos.

 1. Terminalinės būklės pacientai lankomi skyriaus vedėjo leidimu, suderinus su direktoriumi arba l. e. p. direktoriaus pavaduotoja medicinai. Skyriaus vedėjo nesant, leidimą gali suteikti budintis gydytojas.
 2. Aatsisveikinti su pacientu pakviečiami tik paciento gydymo stacionare ligos istorijoje, kaip paciento atstovas / atstovai, įrašyti asmenys ir artimi giminaičiai: paciento sutuoktinis, sugyventinis (partneris), paciento tėvai (įtėviai), paciento vaikai (įvaikiai), broliai, seserys;
 1. Leidimas atsisveikinti su pacientu išduodamas vienkartinai kiekvienam įrašytam asmeniui;
 2. Atsisveikinti su mirštančiu pacientu leidžiama tik po vieną asmenį neilgiau kaip 10 min.;
 3. Sunkios būklės ligonį lankantiems artimiesiems taip pat galioja visos lankytojų pareigos.

 Šalyje karantino sąlygos yra sušvelnintos, tačiau epidemiologinė situacija blogėja: daugėja užsikrėtusiųjų COVID-19 infekcija skaičius, registruojamos naujos koronaviruso atmainos, kuriomis gali susirgti jau paskiepyti pagal pilną vakcinacijos schemą asmenys. Mūsų ligoninės infekcijų kontrolės specialistai stebėjo persisirgusių COVID-19 liga asmenų, kuriems susidarė žemas imunitetas, o po trumpo periodo tokiam asmeniui buvo gautas neigiamas serologinio tyrimo – kaip  turimo imuniteto žymens, atsakymas.

Todėl prašome visų pacientų artimųjų griežtai laikytis nustatytos tvarkos ir klausyti medicinos personalo prašymų ir pastabų. Taip jūs visi kartu prisidėsite prie pavojingos ligos plitimą stabdančių priemonių.

Lankytojui, pažeidusiam Ligoninės vidaus tvarkos taisykles, nustatytą lankymo tvarką ar higienos reikalavimus, gali būti uždraustas paciento lankymas.

 Radviliškio ligoninės administracija

Teksto dydis
Contrast