Radviliškio ligoninėje modernūs pokyčiai

Viešoji įstaiga Radviliškio ligoninė 2010 m. rugpjūčio mėn. pradėjo įgyvendinti projektą „Ambulatorinių, ambulatorinės reabilitacijos, priėmimo-skubiosios pagalbos, dienos chirurgijos, slaugos ir palaikomojo gydymo bei paliatyviosios pagalbos paslaugų plėtra bei infrastruktūros modernizavimas VšĮ Radviliškio ligoninėje". Projekto tikslas - kiekybiniu ir kokybiniu aspektais išplėtoti ambulatorinių paslaugų, optimizuoti stacionarinių paslaugų bei plėtoti slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugų ir paliatyviosios pagalbos paslaugų teikimą VšĮ Radviliškio ligoninėje.

Rengiant projekto paraišką didžiausias dėmesys buvo skiriamas svarbiausių Radviliškio ligoninės problemų sprendimui. Šiuo metu dalis Radviliškio ligoninės patalpų yra prastos fizinės būklės ir nepritaikytos konkrečioms paslaugoms. Kita didelė problema, su kuria susiduria ligoninė, yra nepakankama ir nekokybiška (pasenusi ir nusidėvėjusi) medicininė įranga bei medicininės įrangos trūkumas.

Projekto metu planuojama kompleksiškai modernizuoti ligoninės infrastruktūrą - atlikti kapitalinį patalpų remontą bei įsigyti naują būtiną medicininę įrangą, skirtą teikti šešių krypčių sveikatos priežiūros (antrinio lygio ambulatorinėms, ambulatorinės reabilitacijos, priėmimo-skubiosios pagalbos, slaugos ir palaikomojo gydymo, paliatyviosios pagalbos, dienos chirurgijos) paslaugoms.

Ligoninės direktorė Danutė Povelauskienė džiaugiasi, kad „projekto metu sutvarkytos ligoninės patalpos ir įsigyta nauja moderni įranga leis tiksliai ir laiku diagnozuoti ligas, taikyti naujausius ir efektyviausius gydymo metodus, todėl ligoninė galės teikti itin aukštos kokybės ir savalaikiškas paslaugas didesniam pacientų skaičiui".

Įgyvendinus projektą, numatoma pradėti teikti ir naują paslaugą - ambulatorinę reabilitaciją - bei dvigubai išplėsti teikiamų dienos chirurgijos paslaugų asortimentą. Projekto įgyvendinimas užtikrins aukštos kokybės ir greitą ligų diagnostiką, teikiamų paslaugų saugumą, pacientai bus aptarnaujami greičiau ir efektyviau. Kokybiškas gydymas bei moderni įranga ir naujausios technologijos prisidės prie sergamumo, mirtingumo ir neįgalumo mažinimo, leis pagerinti gyventojų sveikatą ir gyvenimo kokybę, ilginti gyvenimo trukmę.

Projektas yra įgyvendinamas pagal 2007-2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 2 prioriteto „Viešųjų paslaugų kokybė ir prieinamumas: sveikatos, švietimo ir socialinė infrastruktūra" priemonę „Ambulatorinių, palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugų plėtra bei stacionarinių paslaugų optimizavimas". Bendra projekto vertė - 4,2 mln. Lt, projektas yra finansuojamas iš Europos Sąjungos fondų ir LR biudžeto lėšų. Projektą numatoma įgyvendinti per 24 mėnesius.

VšĮ Radviliškio ligoninės informacija, 2010 rugpjūčio 2 d.