Ligoninės pastatus sujungė antžeminė galerija

Laima AGANAUSKIENĖ

Saugiau ligoniams ir medikams

Pradėjusi veikti antžeminė galerija pakeis tas pačias funkcijas iki šiol atlikdavusį požeminį tunelį, kuris nebeatitiko jokių higienos normų: dėl lietaus ar tirpstančio sniego praėjimo takas būdavo užtvindytas, sienos ir lubos dėl nuolatinės drėgmės supelijusios, lakstantys skersvėjai grasino susargdinti tuneliu einančius ar vežamus pacientus, medicinos personalą.

„Pagaliau išsipildė mūsų norai turėti saugią antžeminę galeriją. Iki tol į kitą korpusą medikai dažniausiai patekdavo per lauką. Gana dažnai – tik su chalatais. Peršalimo ligos grėsė ir iš patalpos per lauką į kitą korpusą vaikštantiems pacientams. Dabar ši problema jau praeityje. Džiaugiamės turėdami modernią galeriją, kuri niekuo, nebent dydžiu, nenusileidžia didmiesčių medicinos įstaigų antžeminėms galerijoms. Dabar pacientai bus transportuojami saugiomis, higienos reikalavimus atitinkančiomis patalpomis“, – per oficialią galerijos atidarymo ceremoniją kalbėjo ligoninės direktorė Danutė Povelauskienė.

Naująjį statinį pašventino Radviliškio parapijos klebonas monsinjoras Gintas Sakavičius, galeriją apžiūrėjo būrys svečių.

Naujovės privalumai

Pasak ligoninės vyriausiojo inžinieriaus Stasio Čepo, vaikštantiems galerija vasarą nebus karšta, o žiemą – šalta. Oro temperatūrą čia reguliuos įrengti kondicionieriai. Kad lovose ar vežimėliuose transportuojami ligoniai neužkliūtų už radiatorių, patalpoje įrengtas grindinis šildymas.

Ligoniams ir medikams nereikės patiems varstyti durų – jas atidarys ir uždarys įrengta automatika su dviguba apsauga, kuri neleis, kad durys užsitrenktų nelaiku.

Šviesiuoju paros metu čia nereikės apšvietimo kaip požeminiame tunelyje, nes iš abiejų pusių galeriją supa langai.

Antžeminę galeriją per 9 mėnesius įrengė Panevėžio uždaroji akcinė bendrovė „Kriautė“. Bendra projekto vertė – apie 600 tūkstančių litų. Pusę reikalingos sumos skirta iš rajono biudžeto.

Šaltinis: dienraštis "Šiaulių kraštas" 2013 rugsėjo 26 d.