Radviliškio ligoninė džiaugiasi nauja medicinos įranga

Viešoji įstaiga Radviliškio ligoninė partnerio teisėmis dalyvavo projekto „Vidurio ir vakarų Lietuvos gyventojų sergamumo ir mirtingumo nuo širdies ir kraujagyslių ligų mažinimo, modernizuojant ir optimizuojant sveikatos priežiūros sistemos infrastruktūrą bei teikiamas paslaugas“, projekto Nr. VP3-2.1-SAM-01-V-01-001, įgyvendinime. Projekto vykdytojas – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos, o projekte iš viso dalyvavo 34 asmens sveikatos priežiūros įstaigos.

Projekto tikslas – sumažinti sergamumą bei mirtingumą nuo širdies ir kraujagyslių ligų, pagerinti paslaugų kokybę bei prieinamumą.

Iškeltam tikslui pasiekti buvo numatyta gydymo įstaigas aprūpinti būtina medicinine įranga bei renovuoti jų patalpas, jas pritaikant darbui su šiuolaikiška medicinine įranga. Projektas apima visus asmens sveikatos priežiūros paslaugų lygius (šeimos gydytojai, II lygio paslaugas teikiančios įstaigos, universitetų ligoninės). Profilaktikos tikslais šeimos gydytojai aprūpinti elektrokardiografais, ligoninės – diagnostine ir gydymo įranga, universitetų ligoninės – naujomis medicinos technologijomis.

Radviliškio ligoninė šio projekto metu daugiausiai įsigijo įrangos, skirtos Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriui – reanimacijos lovos komplektą, 4 funkcines lovas, dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatą, gyvybinių funkcijų stebėjimo monitorių ir kitą įrangą.

Įgyvendinus projektą visose 34-iose projektą įgyvendinančiose asmens sveikatos priežiūros įstaigose pagerėjo širdies ir kraujagyslių ligų paslaugų kokybė bei prieinamumas.

Projektas yra įgyvendinamas pagal 2007-2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 3.2 prioriteto „Viešųjų paslaugų kokybė ir prieinamumas: sveikatos, švietimo ir socialinė infrastruktūra“ priemonę „Sergamumo ir mirtingumo nuo širdies ir kraujagyslių ligų mažinimas“. Projektas yra finansuojamas iš Europos Sąjungos fondų ir LR biudžeto lėšų.

VšĮ Radviliškio ligoninės informacija, 2015 m. spalio mėn.