Svarstytas Radviliškio ligoninės naujos sterilizacinės projekto finansavimo klausimas

VšĮ Radviliškio ligoninės informacija, 2014 m. spalio mėn.

2014 m. spalio 6 d. Radviliškio ligoninėje įvyko LR seimo Šiaulių krašto bičiulių parlamentinės grupės, Sveikatos apsaugos ministerijos, Radviliškio miesto savivaldybės bei Radviliškio ligoninės atstovų posėdis. Šio posėdžio metu svarstytas Radviliškio ligoninei itin aktualus klausimas dėl ligoninės sterilizacinės atnaujinimo.

Posėdyje dalyvavusiems LR seimo nariams Zitai Žvikienei, Vytautui Juozapaičiui, Algimantui Salamakinui, Edvardui Žakariui, Rimai Baškienei, Sveikatos apsaugos ministerijos Sveikatos ekonomikos departamento direktorei Jolantai Iždonienei, Sveikatos apsaugos ministrės patarėjai Janinai Kumpienei, Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojui Kazimierui Auguliui, administracijos direktorei Jolantai Margaitienei, jos pavaduotojai Eglei Ivanauskytei, savivaldybės vyriausiajai gydytojai Vitalijai Kungienei Radviliškio ligoninės direktorė Danutė Povelauskienė pristatė šiuo metu ligoninėje veikiančią sterilizacinę, naudojamą įrangą, kylančias problemas dėl seniai neremontuotų patalpų ir naudojamos įrangos.

Dėl neatnaujintos sterilizacinės ligoninė neturi galimybių plėsti teikiamų paslaugų apimties, atliekamų operacijų skaičiaus. Jau dabar laikas galvoti apie tai, kad įranga gali bet kurią akimirką sugesti nepataisomai, nes atsarginių detalių tokio senumo įrangai niekas nebegamina. Su turimais sterilizatoriais, dėl per ilgo sterilizavimo proceso, gali būti sugadinami ligoninėje naudojami šiuolaikiniai, su optinėmis sistemomis medicinos prietaisai. Sterilizatoriai yra valdomi tik rankiniu būdu, dėl to susidaro didelės darbuotojų darbo laiko sąnaudos. Be to, šiuo metu turima įranga neužtikrina tinkamo medicininių prietaisų džiovinimo, todėl po sterilizacijos dalis medicinos prietaisų būna šlapi ir reikalingas papildomas sterilizavimo ciklas, dėl ko didėja darbuotojų darbo laiko, elektros energijos, vandens sąnaudos.

Ligoninės sterilizacinės atnaujinimui reikalinga virš 3 mln. Lt investicija – už šią sumą būtų pastatytas priestatas prie ligoninės, kur būtų perkelta sterilizacinė, taip pat būtų įsigyta reikalinga moderni sterilizavimo įranga.

Susitikime dalyvavusi sveikatos apsaugos ministrės patarėja Janina Kumpienė nuramino Radviliškio ligoninės atstovus, kad jau 2015 metų Valstybės investicijų programoje Radviliškio ligoninės sterilizacinės projektui planuojama skirti 1,5 milijono litų. Tikėtina, kad likusi reikalinga suma Valstybės investicijų programoje bus numatyta 2016 metais. Planuojama, kad Radviliškio rajono savivaldybės biudžete bus skirta lėšų techninio projekto parengimui, ekspertizei, autorinei ir techninei priežiūrai.

Atnaujinta sterilizavimo ir dezinfekavimo įranga leistų Radviliškio ligoninei sutaupyti lėšų, padidinti darbo našumą, sumažėtų hospitalinių infekcijų tikimybė, moderni įranga atitiktų higienos normų reikalavimus, joje būtų galima sterilizuoti visus naujausius medicinos prietaisus, jų dalis.