Chirurgų darbas šeštadieniais sutrumpins laiką iki operacijos

  • 2022-02-11
Radviliškio ligoninėje auganti aukščiausios kvalifikacijos chirurgų komanda verčia ieškoti galimybių prisitaikyti ir maksimaliai išnaudoti infrastruktūrą jų profesinėms galimybėms.
Viena iš planuojamų naujovių – operacinio padalinio darbas šeštadieniais – leis ženkliai padidinti Radviliškyje vykdomų chirurginių operacijų skaičių rajono gyventojams, sutrumpins laukimo laiką.
Vien per pastarąjį pusmetį Radviliškio ligoninėje dėl gerų karjeros perspektyvų pradėjo dirbti net keturiolika naujų gydytojų, keturi iš jų – chirurginio profilio specialistai.
Gydytojai chirurgai Gintaras Skruodys ir Virginijus Jautakis vertinami ne tik radviliškiečių, bet ir gretimų rajonų gyventojų, kurie operacijoms atvyksta į Radviliškį. Jie atlieka tokias operacijas kaip endoveninius venos nutraukimus, laparoskopines cholecistektomijas, kirkšnies ar bambos išvaržų operacijas ir kt. Naujokas Radviliškyje, tačiau patyręs profesionalas plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos srityje Gintaras Karalevičius daro riešo, alkūnės kanalų atlaisvinimų, plastinės chirurgijos operacijas. Vasario mėnesį ligoninės pacientus konsultuoti ir operuoti pradėjo kraujagyslių chirurgas Tomas Ptašinskas. Jaunas, perspektyvus gydytojas laukia visų, sergančių įvairiomis kraujagyslių ligomis.
Chirurgų darbui būtina aukšto lygio operacinių įranga, darniai ir patikimai dirbanti asistuojančių specialistų komanda. Todėl šalyje žinomiems chirurgams padeda tokie funkciniai specialistai kaip anesteziologai-reanimatologai, bendrosios praktikos slaugytojai, padėjėjai. Radviliškyje dirbantys gydytojai nuolat kelia savo kvalifikaciją ir gilina žinias įvairiuose seminaruose, kursuose, konferencijose. Didelė dalis specialistų dirba ne tik rajono ligoninėje, bet ir kitose apskrities ar net didžiųjų Lietuvos miestų medicinos centruose.
Sudėtingos chirurginės operacijos – kokybės požymis
Ligoninės direktorius Vaidas Smalinskas skaičiuoja, kad dėmesį chirurginiam veiklos profiliui patvirtina statistika. Jeigu dėl visus sustabdžiusios pandemijos 2020 metais stacionare atliktos tik 1627 operacijos, tai prisitaikius prie naujos realybės 2021 metais ligoninės veikla sparčiai atsigavo – atliktos 1962 stacionaro chirurginės operacijos, o šiais metais jau planuojama pasiekti ir viršyti ikipandeminį lygį, atlikti daugiau nei 2300 operacijų. Susitelkimas aukštos kvalifikacijos reikalaujančioms paslaugoms stiprina įstaigą tiek konkurenciškai, tiek finansiškai, motyvuoja čia dirbti aukščiausios kvalifikacijos specialistus.
Turima įranga, aukščiausios kvalifikacijos personalo komanda verčia ieškoti galimybių maksimaliai išnaudoti turimas galimybes. Todėl ligoninės administracija artimiausiu metu planuoja plėsti chirurginių operacijų atlikimą šeštadieniais.
Savaitgaliais, kaip ir darbo dienomis, ligoninėje dirba visa reikalinga kvalifikuotų specialistų komanda: keli gydytojai anesteziologai-reanimatologai, chirurgai, bendrosios praktikos slaugytojos, padėjėjos. Todėl planuojama sukurti sąlygas, kad jie savo žinias ir patirtį rajono gyventojams galėtų perduoti maksimaliai efektyviai, užtikrindami ir didindami galimybę gauti Radviliškio rajono gyventojams sudėtingas sveikatos priežiūros paslaugas čia pat, rajono ligoninėje.
Chirurginio padalinio darbas savaitgaliais, prognozuoja administracija, leis kone penktadaliu sutrumpinti pacientams laukimo laiką, leis greičiau padėti radviliškiečiams, neleis sveikatos problemoms įsisenėti.
Teksto dydis
Contrast