Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius

Skyriaus telefonai

II aukšto (8 422) 54 455
III aukšto (8 422) 54 475

Vieta

Ligoninės II korpusas, 2 ir 3 aukštai

Darbo laikas

Visą parą

Lankymo laikas

Kasdien 11:00 – 13:00 ir 16:00 – 19:00

Gydytojai

Vidaus ligų gydytoja
 • Zita Rimkevičiūtė
Medicinos gydytojai
 • Viacheslav Krotko
 • Ganna Melnyk

L. e. p. skyriaus vedėjas

Viacheslav Krotko

Skyriaus vyresnioji slaugytoja -
slaugos administratorė

Edita Blažienė

Teikiamos paslaugos

 • Slaugos ir palaikomojo gydymo paslauga;
 • Stacionarinės paliatyvios pagalbos paslauga;
 • Geriatrijos dienos stacionaro paslauga;
 • Mokama paslauga – > atsisiųsti PDF formatu

Skyriuje gydomi ir slaugomi pacientai po galvos smegenų infarktų bei traumų, kaulų lūžių, sergantys onkologinėmis bei lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo sistemos ligomis.

Esant poreikiui pacientus konsultuoja reikiamo profilio specialistai – gydytojai neurologai, gydytojai ortopedai traumatologai, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojai, psichologas, socialiniai darbuotojai ir kiti.

Skyriuje teikiamos ir mokamos paslaugos. Daugiau informacijos apie teikiamas mokamas paslaugas galite pasiteirauti Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus bendruoju telefonu arba rasti skyriaus informacinėje lentoje.

Infrastruktūra

Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius įsteigtas 2005 metais, įrengus patalpas II korpuso 2-ame aukšte. 2012 metais, įgyvendinant Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamą projektą, skyriaus patalpos buvo išplėstos ir atliktas kapitalinis tuo metu nenaudotų kitų skyriaus patalpų remontas. 2017 metais padidinus skyriaus lovų skaičių, jis buvo išdėstytas ir 3-iame II korpuso aukšte.

Palatose yra funkcinės lovos, naudojami priešpraguliniai čiužiniai su kompresoriais. Skyriuje naudojamos slaugos kėdės, žemos ir aukštos vaikštynės, skirtos pacientų reabilitacijai ir judėjimui. Pacientams yra televizorius ir šaldytuvas maisto produktams laikyti.

Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus patalpose yra įkurta koplyčia, skirta ne tik skyriaus, bet ir visos ligoninės pacientams ir darbuotojams. Vieną kartą per mėnesį joje aukojamos Šv. Mišios.

Guldomų į Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrių pacientų ir pacientų artimųjų dėmesiui

Prašome pasirūpinti, kad:

 1. Guldomas į skyrių pacientas turėtų užrašytą kontaktinį numerį asmens, kuriam bus teikiama informacija apie paciento sveikatą.
 2. Pacientas neturėtų aštrių daiktų (žirklių, peilių, šakučių ir pan.). Rekomenduojami vienkartiniai stalo įrankiai.
 3. Pacientas neturėtų savo asmeninių rūbų (turime pakankamai skyriuje pakeisti). Jei pacientas vaikštantis, kad turėtų patogią avalynę su užkulniu (dėl griuvimų rizikos).

Geriatrijos dienos stacionaras

Geriatrijos dienos stacionaras – tai planinė diagnostinė ir (ar) gydomoji senyvo amžiaus asmens (60 m. ir vyresnio amžiaus) sveikatos priežiūros paslauga, trunkanti nuo 4 iki 8 val. per parą. PSDF lėšomis apmokama ne daugiau kaip 15 gydymo dėl tos pačios priežasties lovadienių per kalendorinius metus.

Pacientai, turintys geriatrinių sutrikimų, tokių kaip:

 • demencija
 • depresiškumas
 • miego sutrikimai
 • griuvimai
 • mitybos nepakankamumas
 • senatvinis silpnumas (išsekimas)
 • skausmas ir kt.

į Geriatrijos dienos stacionarą gali patekti tik turėdami šeimos gydytojo ar gydytojo specialisto siuntimą.

Geriatrijos dienos stacionare teikiamos paslaugos:

 • išsamusis geriatrinis ištyrimas (pažinimo funkcijų, emocinės būklės ir depresiškumo įvertinimas, mitybos būklės įvertinimas, funkcinės būklės / mobilumo bei pusiausvyros, eisenos ir raumenų jėgos įvertinimas, kasdienės veiklos, funkcinio savarankiškumo ir gyvenamosios aplinkos vertinimas, socialinės būklės ir aplinkos vertinimas)
 • kineziterapija, ergoterapija, fizioterapija, gerinant paciento judėjimo funkciją, atmintį ir koordinaciją, mažinant stresą ir gerinant emocinę būklę, mažinant skausmą
 • vaistų suleidimas į veną (lašinės infuzijos) ir paciento stebėsena po vaistų suleidimo
 • socialinių įgūdžių formavimas
 • paciento mokymas (formuojant sveikos mitybos ir kasdienio fizinio aktyvumo įgūdžius, keičiant neatsargią elgseną ir pritaikant namų aplinką, siekiant išvengti griuvimų, sveiko miego įgūdžių formavimas)
 • parengiamos rekomendacijos dėl ambulatorinio gydymo pacientui ir (ar) jo šeimos nariams / atstovams
 • matinimas (pietūs)

Pacientai geriatrijos dienos stacionaro paslaugai nesiunčiami, kai jiems nustatyta: ūmi infekcinė liga, ženklūs fizinės ar psichikos būklės sutrikimai, pacientui nustatytas nuolatinės slaugos poreikis, pacientui nustatytas paliatyviosios medicinos pagalbos poreikis

Pacientai į Geriatrijos dienos stacionarą registruojami telefonu +370 603 58060 darbo dienomis nuo 09.00 val. iki 14.00 val.

Atvykdamas į geriatrijos dienos stacionarą pacientas turi turėti visus tuo metu vartojamus vaistus.

Kita aktuali informacija

Į skyrių stacionarizuojami Radviliškio miesto, Radviliškio rajono ir Šiaulių regiono gyventojai. Kitų regionų gyventojai gali būti stacionarizuojami į skyrių suderinus su VšĮ Radviliškio ligoninės administracija.

Registracija vyksta darbo dienomis nuo 9 iki 13 val.

Stacionarizuojant pacientą, reikia turėti siuntimą iš šeimos gydytojo, asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasą arba asmens tapatybės kortelę), dokumentą, patvirtinantį socialinį draudimą (darbo biržos, pensininko ar neįgaliojo pažymėjimus, dirbantiems – socialinio draudimo pažymėjimą). Pacientams reikia turėti asmens higienos, slaugos priemones.

Į skyrių stacionarizuojami ligoniai po gydymo stacionare, teikiančiame aukštesnio lygio paslaugas, kai dar reikia tolimesnio gydymo arba slaugos, taip pat ambulatoriniai ligoniai, kai ambulatorinė pagalba neefektyvi arba neprieinama. Ligoniai guldomi esant indikacijoms, kurias reglamentuoja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2012-05-04 įsakymas Nr. V-393 „Dėl Palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos teikimo reikalavimų aprašo patvirtinimo“ su vėlesniais pakeitimais. Pacientai stacionarizuojami, kai yra nustatyta galutinė diagnozė ir nereikia tirti papildomai.

Pacientai stacionarizuojami planine tvarka. Pirmumo teisė suteikiama sergantiems onkologinėmis ligomis, kai reikalinga nuolatinė nuskausminimo terapija injekciniais narkotiniais analgetikais arba yra gydytojų onkologų rekomendacija taikyti paliatyvų gydymą.

Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje gydomiems pacientams nemokama nuolatinės slaugos ir nuolatinės priežiūros tikslinė kompensacija. Apie tai pacientą ir jo artimuosius turi informuoti siuntęs gydytojas. Skyriuje gydomiems pacientams nenustatomi nuolatinės slaugos ir nuolatinės priežiūros poreikiai (šiuos dokumentus ruošia ir teikia į NDNT pirminių sveikatos priežiūros centrų šeimos gydytojai), tačiau suteikiamos tuo tikslu reikalingos gydytojų konsultacijos ir informacija. Skyriuje gydomiems pacientams pageidaujant yra sutvarkomi dokumentai ir jie yra įrašomi į eilę apsigyventi globos namuose.

Pacientai turi teisę būti gydomi slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje 120 dienų per kalendorinius metus. Ši gydymo trukmė gali būti panaudota iš karto visa arba dalimis. Pasibaigus visai gydymo trukmei pacientas turi iš skyriaus išvykti arba mokėti už gydymo paslaugą.

Kelios akimirkos

Teksto dydis
Contrast