Radiologijos ir laboratorinės diagnostikos poskyris

Poskyrio telefonas

(8 422) 52 192

Vieta

Ligoninės I korpusas, 1 aukštas

Darbo laikas

Poskyrio personalas

Specialybė Vardas, pavardė
Gydytojas radiologas Jūratė Jackevičienė
Marija Kaminskienė
Deividas Vaiciukevičius
Vyriausioji med. biologė Ilona Urbonienė
Vyresnioji biomedicinos technologė Rasa Vitkienė

Pareigybių aprašymas

Teikiamos paslaugos

Rentgeno diagnostikos kabinete atliekami visi būtini radiologiniai tyrimai:

• Visų sričių skaitmeninės rentgenogramos.

Klinikinės diagnostikos laboratorijoje, pagal ligoninės veiklos profilį, atlieka laboratorinius tyrimus, reikalingus ligonių ištyrimui ir gydymui, užtikrina kokybišką ir savalaikį jų atlikimą. Laboratorijoje atliekami tokių rūšių tyrimai:

• Biocheminiai,
  • Hematologiniai,
  • Bendraklinikiniai,
  • Mikrobiologiniai,
  • Imunologiniai,
  • Imunohematologiniai,
  • Krešėjimo,
  • Serologiniai,
  • Citologiniai.

Kabineto infrastruktūra (naudojama įranga, patalpos)

Rentgeno kabinete veikia 3 šiuolaikiniai rentgeno aparatai, kurie leidžia tyrimus atlikti greitai ir kokybiškai:

• DRGEM,
  • Eurocolumbus,
  • Econet.

2012 metais įdiegta itin moderni radiologinių vaizdų suskaitmeninimo, apdorojimo bei archyvavimo sistema. Šios įrangos dėka, ligoninė turi galimybę pacientų rentgenogramas persiųsti į kitas sveikatos priežiūros įstaigas.

Klinikinės diagnostikos laboratorijoje veikia šiuolaikinė laboratorinė įranga, kuri leidžia tyrimus atlikti greitai, kokybiškai ir tiksliai:

• Analizatoriai: hematologiniai – „Pentra  XL80“, „Microsemi CRP”, krešėjimo – „STA Satellite”, biocheminiai – „Konelab 20i”, „Indiko Plus”, „Quik Read go”, šlapimo – „URIT 500B”, gliukozės – „Biosen C-line“, „Super GL Compact“, imunologinis – „VIDAS PC Blue“, radiometras „ABL 80“;
  • Mikroskopas – „Nikon Eclipse 200“.

Moderni įranga sutrumpina tyrimų atlikimo laiką bei užtikrina didelį jų tikslumą, taip palengvindama gydytojų darbą.

Klinikinės diagnostikos laboratorija atitinka asmens sveikatos priežiūros įstaigų laboratorijų atestavimo reikalavimus. Ji turi Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos išduotą pažymėjimą. Laboratorija ypač daug dėmesio skiria tyrimų tikslių rezultatų užtikrinimui – yra nuolat vykdoma vidinė tyrimų kokybės kontrolė. Siekiant užtikrinti tyrimų kokybę, laboratorija dalyvauja tarptautinėje kokybės kontrolės sistemoje „Labquality“ Suomijoje.

Atlikti tyrimai suvedami į kompiuterinę duomenų bazę (LIS).

Kita aktuali informacija

Radiologinis tyrimas dėl ligos ir profilaktinis ištyrimas atliekamas turint gydytojo siuntimą darbo dienomis 8.00-17.00. Dėl būtinosios pagalbos rentgenogramos atliekamos visą parą.

Prieš tyrimą ambulatorinėje kortelėje pacientas privalo pasirašyti sutikimą, kad yra supažindintas apie spinduliuotės poveikį sveikatai ir sutinka tirtis. Vaikų iki 16 m. ištyrimo atveju pasirašo tėvai arba globėjai.

Laboratoriniai tyrimai dėl ligos ir profilaktinis ištyrimas atliekamas turint gydytojo siuntimą darbo dienomis 8.00-16.00. Dėl būtinosios pagalbos laboratoriniai tyrimai atliekami visą parą. Jei pacientas pageidauja, jam gali būti atlikti papildomi mokami tyrimai be gydytojo siuntimo.

Kelios akimirkos