Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrius

Skyriaus telefonas

David Gelman

Pareigybių aprašymas

Teikiamos paslaugos

Skyriuje visą parą įvairaus profilio pacientams teikiama intensyvi reanimacinė pagalba. Yra pooperacinio stebėjimo palata, kurioje ligoniai stebimi keletą valandų, kol pabunda po anestezijos.

Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje naudojami modernūs šiuolaikiniai gydymo metodai: dirbtinė plaučių ventiliacija įvairiais režimais, vaistų ir tirpalų dozavimas tūrinėmis švirkštinėmis automatinėmis pompomis, pastoviai monitoruojamos pacientų gyvybinės funkcijos, esant poreikiui monitoruojamos invazinis AKS.

Operacijų metu taikomos tiek bendrinės, tiek regioninės nejautros, sudėtingesniais atvejais echoskopo kontrolėje. Esant poreikiui taikomas tęstinis epidurinis nuskausminimas, tęstinė regioninė nejautra.

Infrastruktūra

2010 m. po rekonstrukcijos, kuri kainavo per 5 mln. litų, buvo atidaryti Europos Sąjungos standartus atitinkantys Reanimacijos ir intensyviosios terapijos bei Operacinių skyriai. Skyriuose buvo sumontuota naujausia medicinos įranga, suremontuotos patalpos, įrengta moderni oro kondicionavimo ir vėdinimo sistema. Į skyrių tiekiamas kondicionuotas oras yra valomas trijų pakopų filtrais, vėdinimo ir kondicionavimo sistemos turi autonominį oro temperatūros, drėgnumo, oro kiekio reguliavimo distancinį valdymą. Skyrių atnaujinimo darbai buvo finansuoti Valstybės investicijų programos ir Radviliškio rajono savivaldybės biudžeto lėšomis.

Įgyvendinant ES SF finansuojamą projektą, 2014 metais Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrius įsigijo naujos medicininės įrangos – reanimacijos lovos komplektą, funkcinių lovų, dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatą, gyvybinių funkcijų stebėjimo monitorių ir kitą įrangą.

Kelios akimirkos