Dėl epidemiologinės situacijos Radviliškio ligoninėje

  • 2020-12-01

Radviliškio ligoninė buvo viena pirmųjų gydymo įstaigų, kurią paveikė antroji koronaviruso banga. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro sprendimu beveik 40 dienų įstaiga buvo sustabdžiusi medicininių paslaugų teikimą. Gydomi buvo tik COVID-19 liga sergantys pacientai. Tuo metu ligoninei teko susidurti su dideliais iššūkiais: susirgusiųjų darbuotojų skaičius siekė beveik 70, dar 150 – buvo izoliacijoje. Nors personalas ir neturėjo patirties tokių infekcinių ligų gydyme (infekcinio ligų skyriaus Radviliškio ligoninė neturi), tačiau visų darbuotojų bendromis pastangomis ir  dėl jų susitelkimo šią situaciją pavyko pakankamai greitai suvaldyti.

Šiuo metu ligoninėje yra atnaujintos ir teikiamos visos paslaugos: planinės operacijos, gydytojų specialistų konsultacijos ir t.t. Nors ir turime apie 10 COVID-19 infekuotų darbuotojų, tai yra atskiri atvejai ir šie žmonės yra izoliuoti.

Sunkiausias darbas šiuo metu Priėmimo – skubiosios pagalbos skyriuje esančiame Izoliaciniame bloke bei  nuo lapkričio 23 d. pradėjusiame veikti Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus COVID-19 infekcijos gydymo poskyryje, kur darbuotojai gali dirbti tik vilkėdami IV lygio

asmens apsaugos priemones.

Šioje sunkioje epidemiologinėje situacijoje, kai Šiaulių regione sergamumas koronaviruso infekcija yra vienas didžiausių Europoje, Radviliškio ligoninė stengiasi padėti ir kitiems: pervežame viešosios įstaigos Baisogalos pirminės sveikatos priežiūros centro Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus, UAB „Senjorų namai“ pacientus, COVID-19 liga infekuotuosius ligonius, kuriems reikalingos dializės procedūros ir pan.

Medikai šiuo laikotarpiu dirba ekstremaliomis, tarsi karo lauko, sąlygomis, todėl dėkojame visiems:

įmonėms už paramą medicinos priemonėmis (asmens apsaugos priemonėmis, lovomis ir t.t.), bei Radviliškio rajono gyventojams už Jūsų supratingumą ir pagalbą sunkiu metu. Mes sprendžiame problemas, susijusias jau su COVID-19 ligos pasekmėmis, tačiau Jūs visi galite užkirsti kelią šios infekcijos plitimui saugodami save ir aplinkinius. Viskas paprasta, reikia tik laikytis kelių elementarių taisyklių:

  • Rūpintis savo asmens higiena (dažnai ir taisyklingai plauti rankas, jas dezinfekuoti, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo);
  • Dėvėti apsaugines veido priemones;
  • Laikytis saugos atstumo, vengti nebūtinų kontaktų;
  • Nesilankyti viešose vietose karščiuojant (37,3o ir daugiau) ir / arba turint ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų simptomų.
Teksto dydis
Contrast