Geriatrijos dienos stacionaras – senjorų gyvenimo kokybės gerinimas

  • 2023-08-29

Geriatrijos dienos stacionaras – senjorų gyvenimo kokybės gerinimas

Geriatrijos paslaugos teikiamos vyresniems nei 60 metų pacientams, kai senėjimą lydi ligos, mažinančios savarankiškumą. Šios paslaugos išsiskiria tuo, kad ligos gydomos ne atskirai, o sutelkiamas dėmesys į tas būkles, kurios riboja pacientų funkcines galimybes. Net ir nedidelis sveikatos ar funkcinės būklės pagerėjimas gali žymiai pagerinti senyvo amžiaus žmonių ir jų šeimų gerovę ir gyvenimo kokybę.

Radviliškio ligoninė dar praėjusiais metais ėmėsi kurti reikiamą infrastruktūrą ir ruošti darbuotojus, kad rajone galėtų būti teikiamos geriatrijos dienos stacionaro paslaugos. Centrinės projektų valdymo agentūros specialistams atlikus išsamų patikrinimą dėl projekto įgyvendinimo ir sąlygų įvykdymo, praėjusių metų lapkritį Nacionalinis visuomenės sveikatos centras ligoninei išdavė Leidimą-higienos pasą geriatrijos dienos stacionaro paslaugų teikimui. Šis dokumentas tapo pagrindu gruodį kreiptis į Valstybinę akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybą dėl VšĮ Radviliškio ligoninės licencijos patikslinimo, suteikiant leidimą teikti minėtas paslaugas. Tarnybai šių metų sausio mėnesį nustačius, kad Radviliškio ligoninė atitinka reikalavimus, tą patį mėnesį buvo papildyta Valstybinės ligonių kasos sutartis, į ją įtraukiant geriatrijos dienos stacionaro paslaugas.

Nuo metų pradžios buvo ruošiama ir metodinė medžiaga (lankstinukai, skrajutės, mokomieji video filmai ir kt.), organizuojami mokymai darbuotojams. Balandį informacija apie naują geriatrijos dienos stacionarą pristatyta pirminės asmens sveikatos priežiūros centrams, šeimos gydytojams, gydytojams specialistams, išplatinta Radviliškio ligoninėje. Birželį – paskelbta rajono savaitraštyje „Radviliškio naujienos“. Naujausią informaciją apie geriatrijos dienos stacionaro paslaugas galima rasti Radviliškio ligoninės socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje ir įstaigos interneto svetainėje www.radviliskioligonine.lt .

2023 m. liepos mėn. Radviliškio rajono pirminiame sveikatos priežiūros centre buvo surengtas susitikimas su šeimos gydytojais, kurio metu Radviliškio ligoninės vidaus ligų gydytoja (teikianti geriatrijos dienos stacionaro paslaugas) pristatė geriatrijos dienos stacionaro paslaugų privalumus ir pakvietė gydytojus šia informacija pasidalinti su pacientais. Įdėtos pastangos viešinant informaciją buvo rezultatyvios, liepos mėnesį sulaukėme radviliškiečių susidomėjimo ir noro išbandyti šias naujas paslaugas.

Ligoninės specialistai primena, kad medikų pagalba geriatrijos dienos stacionare yra nemokama, todėl vyresni nei 60 metų radviliškiečiai, turintys šeimos gydytojo / gydytojo specialisto siuntimą, gali pasinaudoti teikiamomis išsamiojo geriatrinio ištyrimo paslaugomis, atliekamomis gydomosiomis ir kitomis procedūromis. Radviliškio ligoninės geriatrijos dienos stacionaro specialistų komandos tikslas ne tik rūpintis senstančių žmonių sveikatos būklės gerinimu, bet ir siekti sustiprinti pacientų psichologinę būseną, stengtis kuo ilgiau išlaikyti jų savarankiškumą ir užtikrinti jiems orią senatvę.

Kviečiame Geriatrijos dienos stacionaro paslaugoms registruotis telefonu +370 603 58060 darbo dienomis nuo 09.00 val. iki 14.00 val. 📞

Teksto dydis
Contrast