Naujausių medicinos technologijų pasiekimai tapo pasiekiami ir visiems Radviliškio rajono gyventojams

• 2023-08-25

Padėka Radviliškio ligoninės komandai 💙

Ilgiau nei metus užtruko visas procesas, kurio pabaigoje jau galime džiaugtis, kad naujausių medicinos technologijų pasiekimai tapo pasiekiami ir visiems Radviliškio rajono gyventojams.

Idėja, kad ligoninei reikalingas tomografas, kad rajone turi būti kuriama atitinkama profesionalių medikų komanda, tapo kūnu, kai 2022 metų rugsėjo 16 dieną rajono savivaldybės tarybai buvo pateiktas prašymas leisti įsigyti kompiuterinį tomografą ir skirti finansavimą prietaiso įsigijimui, taip užtikrinant ne tik paslaugų plėtrą, bet ir Sveikatos apsaugos ministerijos reikalavimų vykdymą.

Likusį rugsėjo laiką, t. y. iki 2022 m. rugsėjo 30 d. teko laukti rinkos dalyvių pastabų numatytoms charakteristikoms. Tai paskatino priimti sprendimą ir tarybos narius, todėl rugsėjo 29 dieną tarybos narių balsų dauguma priimtas sprendimas leisti įsigyti kompiuterinį tomografą finansinės nuomos būdu.

Jau po kelių dienų – spalio 3-iąją ligoninė išsiuntė skelbimą Viešųjų pirkimų tarnybos pirkimui. Daugiau nei mėnesį užtruko numatyti terminai ir lapkričio 7-ąją įvyko vokų su gautais pasiūlymais plėšimas (vyko atviras tarptautinis konkursas). Vėliau vyko pirminis pasiūlymų vertinimas, o lapkričio 16-ąją paskelbtas konkurso laimėtojas.

Po savaitės, lapkričio 23-iąją pasirašyta sutartis, kurioje pagal konkurso sąlygas buvo numatyta, kad prekės pristatomos per 5 mėn. po sutarties pasirašymo, t. y. iki 2023 metų balandžio 23 dienos.

Kovo 29 dieną ligoninė gavo raštą iš konkursą laimėjusios įmonės UAB „Spektramed“ apie tai, kad dėl švinuoto stiklo tiekimo trikdžių negalėjo būti laiku užbaigti patalpų įrengimo darbai, o kompiuterinis tomografas (kaip prekė) buvo saugomas „Canon medical Europe“ sandėliuose Olandijoje (kitose patalpose). Dėl šios priežasties kovo 30 dieną sutartis su UAB „Spektramed“ pratęsta iki tų pačių metų birželio 30 dienos.

Birželio 19 dieną kompiuterinis tomografas sėkmingai pasiekė ligoninę, o jau 22-23 dienomis prasidėjo darbuotojų mokymai. Birželio 26 dieną išsiųsti dokumentai Licencijos vykdyti veiklą su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais patikslinimui. Liepos 4-ąją ligoninę jau pasiekė Radiacinės saugos centro Licencijos vykdyti veiklą su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais patikslintas priedas, kuriame buvo įtrauktas ir kompiuterinis tomografas. Tą pačią dieną Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui prie Sveikatos apsaugos ministerijos išsiųsti dokumentai Leidimui-higienos pasui, dėl kompiuterinės tomografijos paslaugų, gauti. Šį leidimą Nacionalinis visuomenės sveikatos centras ir išdavė rugpjūčio 18-ąją. Jį gavus rugpjūčio 21 dieną Valstybinei akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybai prie Sveikatos apsaugos ministerijos pateiktas prašymas patikslinti VšĮ Radviliškio ligoninės licenciją, suteikiant leidimą teikti radiologijos (kompiuterinės tomografijos) paslaugas.

Pasak Radviliškio ligoninės direktoriaus Vaido Smalinsko, taip buvo nueitas ilgas kelias nuo idėjos iki visų reikalingų dokumentų rengimo ir visų techninių bei formalių sąlygų išpildymo. Todėl dabar jau galima padėkoti visus daugiau ar mažiau prisidėjusius prie šio išties išskirtinių pastangų iš ligoninės darbuotojų komandos pareikalavusio projekto.

Su tokia komanda nebaisūs jokie iššūkiai!👍