Pastarųjų metų pokyčiai Priėmimo – skubiosios pagalbos skyriuje

  • 2021-03-24
Priėmimo – skubiosios pagalbos skyriaus personalas suformuotas iš jaunų medicinos ir patyrusių gydytojų specialistų. Gydytojai atvyksta čia dirbti iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Radviliškio ir kitų miestų.
 
Susidarius sudėtingai situacijai dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) ligoninės Priėmimo skubiosios pagalbos skyriuje buvo įsteigtas Izoliacinis blokas. Šio bloko darbo organizavimo užtikrinimui buvo suformuotas bendrosios praktikos slaugytojų ir jų padėjėjų kolektyvas, įrengtos dvi reanimacijos palatos, įvestas deguonies tiekimas. Siekiant valdyti COVID-19 ligos plitimą, karščiuojantys ar įtariami koronaviruso infekcija užsikrėtę pacientai pirmiausiai patenka į Izoliacinį bloką. Jie čia stebimi ir gydomi iki tol kol gaunamas PGR testo atsakymas. Atsižvelgiant į testo rezultatą, pacientai yra perkeliami tolimesniam gydymui į skyrius stacionariam gydymui arba į kitas asmens sveikatos priežiūros įstaigas. Izoliaciniame bloke, laikantis visų higienos normų, naudojami tik vienkartiniai paklotai ir patalynė. Maitinimas tiekiamas visiems stacionarias gydymo paslaugas gaunantiems pacientams.
Priėmimo – skubiosios pagalbos skyriuje atnaujinta medicinos įranga: gyvybinių funkcijų monitoriai, dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatai, elektrokardiografas, mobilus rentgeno aparatas.
 
Pacientų ir personalo saugumo užtikrinimui, lengvesniam ir kokybiškesniam konfliktinių situacijų sprendimui buvo įmontuotos vaizdo stebėjimo kameros su garso įrašymo funkcija. Ligoninėje pasitaikė tokių atvejų kai gavus pacientų nusiskundimus dėl personalo elgesio ir peržiūrėjus vaizdo įrašus, paaiškėjo, kad darbuotojai buvo apkaltinti neteisingai, o paprašius, nusiskundimus pateikusių asmenų, atvykti peržiūrėti kartu įrašus – jie tiesiog neatvyko. Priėmimo – skubiosios pagalbos skyriaus personalas visada stengiasi, kad pacientai gautų kokybiškas asmens sveikatos priežiūros paslaugas. Mums taip pat svarbu ir atgalinis ryšys, todėl primename, kad savo atsiliepimus, pasiūlymus galite pateikti gydymo skyriuose, administracijoje bei Ligoninės interneto svetainėje.
Pacientų saugumui ir srautų valdymui buvo įdiegta praėjimo kontrolės vykdymo sistema.
 
Šiais metais, Vasario 16-osios – Valstybės atkūrimo dienos proga, Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, už nuopelnus Lietuvai, Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi apdovanojo Priėmimo – skubiosios pagalbos skyriaus vyresniąją slaugytoją – slaugos administratorę Jolantą Karanauskienę.
Didžiuojamės, kad šiame skyriuje dirbantys sveikatos priežiūros specialistai yra drąsūs, atsakingi ir kad ši komanda saugo mus priešakinėse linijose kovojant su visame pasaulyje išplitusiu virusu.
Teksto dydis
Contrast