Radviliškio ligoninėje diskusija su Sveikatos apsaugos ministru dėl reformos

• 2021-12-06

Gruodžio 2 d. popietę, Radviliškio ligoninės vadovas Vaidas Smalinskas ir skyrių vedėjai sulaukė garbingų svečių vizito iš Sveikatos apsaugos ministerijos ir LR Seimo.

Į susitikimą Radviliškio ligoninėje atvyko pats Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, viceministrė Danguolė Jankauskienė, seimo nariai Antanas Čepanonis ir Jurgita Sejonienė. Svečius atlydėjo Radviliškio rajono savivaldybės meras Vytautas Simelis.

Ligoninės vadovas V. Smalinskas susirinkusiems trumpai pristatė Radviliškio ligoninę, jos pranašumus, atliekamų chirurginių operacijų apimtis bei kitus kokybinius ir kiekybinius rodiklius, kuriais gydymo įstaiga gerokai lenkia kitas regionines ligonines.

Pagrindinis susitikimo tikslas – kaip Lietuvoje bus vykdoma asmens sveikatos priežiūros įstaigų veikla nuo 2024 m., kuomet turėtų įsigalioti planuojama reforma.

Ministras A. Dulkys pasiteiravo ką būtų galima reformoje padaryti kitaip ir kokie būtų siūlymai. Chirurgijos skyriaus vedėjas Valdas Bubnys pabrėžė, kad visų pirma reikėtų sutvarkyti dienos chirurgijai norimą pritaikyti iki 12 val. pacientų priežiūros rėžimą, kuris visiškai neatitinka realybės ir užkerta kelią visiems pacientams suteikti kokybiškas asmens sveikatos priežiūros paslaugas. Šiam siūlymui viceministrė D. Jankauskienė pritarė bei pažadėjo įsakymo projektą pakeisti ir atstatyti šiuo metu galiojančias 24 val. pacientų priežiūrai po dienos stacionaro chirurginių operacijų.

Ministerijai pateiktas ir bendras skyrių vedėjų siūlymas – kiekvienai gydymo įstaigai numatyti ir taikyti individualius reikalavimus.

Susitikimas sukėlė daug diskusijų, daug minčių ir pamąstymų. Sveikatos apsaugos ministro nuomone betarpiškas bendravimas ir bendradarbiavimas visuomet duoda geresnį rezultatą. A. Dulkys padėkojo susirinkusiems už nuoširdumą, atvirumą ir pasitikėjimą. Šioje situacijoje svarbiausia surasti visiems tinkamą sprendimo būdą ir išlaikyti pagarbą vienas kito profesijai.