Vaizdo pokalbiai su artimaisiais slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus pacientams

• 2021-05-11

SLAUGOS IR PALAIKOMOJO GYDYMO SKYRIUJE SUDARYTA GALIMYBĖ PACIENTŲ VAIZDO POKALBIAMS SU ARTIMAISIAIS

Atsižvelgiant į karantino laikotarpiu nustatytus ribojimus ir suvaržymus, o taip pat į pacientų artimųjų nerimą ir lūkesčius, Radviliškio ligoninėje nustatyta tvarka, kaip pasinaudoti galimybe artimiesiems pabendrauti ir „pasimatyti“ su Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus pacientais pagal Ligoninės direktoriaus patvirtintą planšetinių kompiuterių (toliau – planšetė) naudojimo Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje tvarkos aprašą.

Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus (toliau – Skyrius) pacientai gali naudotis planšete, naudojant ją bendravimui su artimaisiais, giminaičiais socialinio darbuotojo priežiūroje.

Paciento artimieji, giminaičiai vaizdo pokalbiui registruojami socialinio darbuotojo telefono numeriu: 8603 58057, registracija vykdoma nuo 11.00 val. iki 15.00 val. darbo dienomis.

Pacientų pokalbiai su artimaisiais, giminaičiais organizuojami kiekvieną darbo dieną nuo 11.00 val. iki 15.00 val. nepažeidžiant nustatyto pacientų poilsio režimo.

Paciento artimųjų nurodytu telefono numeriu arba el. paštu bus perduota prisijungimo nuoroda į virtualų pokalbio kambarį ir asmens, kuriam pageidaujama skambinti, vardas ir pavardė. Socialinis darbuotojas suderina tikslų vaizdo pokalbio laiką.

Pokalbio trukmė: ne ilgiau kaip 15 minučių.

Vaizdo pokalbis su pacientu gali būti atidedamas arba negalimas, dėl paciento sveikatos būklės arba / ir paciento žymaus pažintinių (kognityvinių) funkcijų sutrikimo. Tokiu atveju Skyriaus vedėjas / paciento gydantis gydytojas informuoja apie tai paciento ligos istorijoje įrašytą atstovą pagal Ligoninės direktoriaus patvirtintą Informacijos teikimo apie paciento sveikatą telefonu tvarkos aprašą (gydytojas paskambina paciento atstovui, kuris įrašytas paciento ligos istorijoje; jei ligos istorijoje įrašyti keli asmenys, kuriems leidžiama teikti informaciją apie paciento sveikatos būklę, skambinama tik pirmajam įrašytam asmeniui).

Planšetiniai kompiuteriai nenaudojami teikti informacijai apie paciento sveikatos būklę, t. y. vaizdo pokalbio metu dalyvaujant socialiniam darbuotojui, jis nesuteiks artimiesiems informacijos apie paciento sveikatos būklę, tyrimus, gydymą, prognozę ir pan. (informaciją apie paciento sveikatos būklę paciento atstovams teikia gydantis gydytojas arba budintis gydytojas karantino / ekstremaliosios situacijos šalyje laikotarpiu, uždraudus pacientų lankymą, pagal Ligoninės direktoriaus patvirtintą Informacijos teikimo apie paciento sveikatą telefonu tvarkos aprašą).

Vaizdo pokalbio metu draudžiama fotografuoti, filmuoti ar daryti garso įrašus.

Ligoninės kompiuterių tinkle užtikrinamas planšetinių kompiuterių vartotojų privatumas.

Kai skambinantis pacientui asmuo klausiamas neprisistato, kalba grubiai ir vartoja necenzūrinius žodžius ar galimai yra apsvaigęs (nuo alkoholio ar psichotropinių medžiagų), socialinis darbuotojas gali nutraukti jo pokalbį su pacientu anksčiau numatyto laiko, apie tai pažymėdamas Slaugos ir palaikomo gydymo skyriaus planšetinių kompiuterių naudojimo registracijos žurnale.

Radviliškio ligoninės administracija